מחיר השכרת כספות בבנק

על פי מחירוני הבנקים המפורסמים באתרי האינטרנט שלהם, מחירהּ השנתי של כספת בבנק הינו כלכלי לרוב משקי הבית.
בתעריפים של לא יותר מ- 1,600 ש"ח ניתן להשכיר כספת בגודל גדול מ45*85*30 ס"מ, ובכספות הקטנות המחיר יכול להיות נמוך יותר ולהגיע אפילו לפחות מ- 1,000 ש"ח שנתיים (ישנה כספת בגודל 10*20*40 ס"מ המושכרת ב- 990 ש"ח בבנק לאומי, לדוגמה).
מחיר השכרת הכספת בבנק אינו השיקול היחיד בבחירת הדרך שבה תאחסנו את היקר לכם מכל, האם שאלתם את עצמכם מהי מחויבות הבנק כלפיכם כשוכרי כספות? כיצד מגדיר חוק השכרת הכספות את אחריות הבנקים, וכיצד מיישם הבנק הלכה למעשה את לשון החוק? כל אלו שאלות חשובות, להלן התשובות:

רוב המשפטנים המייצגים את הבנקים אחרי שוד נעזרים בקו ההגנה לפיו הבנקים הם משכירים בלבד ולא נותני שרותי שמירה

המשמעות היא שלבנקים אין אחריות שמירה כמנוסח בחוק השומרים. ברם, משפטן שהולך בקו זה עד תום הדיון עושה הנחה לעצמו מכמה סיבות: ראשית כל, הבנק מתנה את מתן השכירות על הכספת בכך שגם הוא עצמו יחזיק במפתח שיפתח את הכספת: הלקוח לבד או הבנק לבד לא יוכלו לפתוח אותה, רק שניהם בייחד.
האם יעלה על הדעת שמשכיר דירות או מחסנים ישכיר לשוכר שלו מבנה שידרוש התערבות שלו בכל פתיחה? עוד עניין שעולה מקו ההגנה הזה: מדוע הבנק לא מציב את הכספות בחדר נגיש ללקוחות בכל שעות היממה, אלא מתנה את הנגישות אליהן בשעות פתיחת הסניף?  לכן, רוב הסיכויים שאם הבנק ידרדר אתכם לדיון משפטי אחרי שוד, או אתם תגררו אותו לכך, אתם תצאו צודקים, והבנק יפצה אתכם. ברם, מדוע בכלל לפנות לישות עסקית (גם אם היא בנקאית) שמראש מתנערת מכם, מתנערת מהרכוש שלכם, ושמה את השמירה עליו בסימן שאלה משפטי?

מה עושים?  

לגניבה של התכולה החשובה שלכם אין מחיר, נרשמים לחברה פרטית וחוסכים בעוגמת הנפש. על אף כי בתחום כמו השכרת כספות בבנק מחיר זול הוא שיהיה מציאות חייכם, בפועל התנערותו כמוסד כספות מכם אחרי שוד, וגלגול העניין לפתחו של בית המשפט עולים לכם ביוקר. במקום זאת, מומלץ להשקיע בשכירות השנתית סכום כמו 1420 + מע"מ ש"ח לכספת של 10*20*40 ס"מ ובתמורה לקבל הגנה מלאה ללא תנאי על ידי מאבטחים מיומנים שנבחרו בקפידה תוך סיווג קשה. לכספות ניתן לגשת בין 08:30-22:00, ללא שעות הגבלה של מספר הביקורים, מגבלה שבהחלט קיימת בבנקים.

לסנטימנטליות שבתכולה שלכם אין מחיר, לכן אם אתם זקוקים לכספות, עשו זאת בחברה המחויבת לכם!

לפירוט עלויות השכרת כספת פרטית דרך בריקסון או לקבלת ייעוץ ומידע נוסף התקשרו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם הצעה משתלמת.

לייעוץ ראשוני ומידע נוסף התקשרו עכשיו או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

Call Now Button