מטבעות ושטרות כסף - האם לפי חוק מותר להחזיק כסף מזומן בבית

חוק המזומן: האם מותר להחזיק מזומן בבית? אם כן, כמה?

בעולם המודרני הרבה פעולות מבוצעות באופן דיגיטלי, כולל תשלומים מסוגים שונים. זו גם הסיבה שהשימוש במזומן הפך לפחות נפוץ, למרות שעדיין ישנם אנשים שמעדיפים להחזיק סכומי כסף משמעותיים בהישג יד. יחד עם זאת, חשוב לדעת מה אומר החוק, שכן מדובר בנושא מעט מבלבל אשר טומן בחובו לא מעט תפיסות שגויות. כדי להבהיר עבורכם את הנוף המשפטי הנוכחי בהקשר של החזקת מזומנים בבית, אספנו לכם כמה מהפרטים החשובים שעליכם לדעת.

חוק המזומן: מה הוא אומר?

חוק המזומן הוא חלק ממאמץ ממשלתי למניעת הלבנת הון, העלמות מס ופעולות פיננסיות בלתי חוקיות אחרות. עסקאות מזומן עשויות להיות מאתגרות למעקב, מה שהופך אותו לאטרקטיביות יותר, כאשר מדובר בפעולות לא חוקיות. לכן הייתה כוונה להגביל באמצעות חוק את כמות הכסף המזומן שאפשר לשאת, לסכום של 200,000 ₪. זאת במטרה לצמצם סיכונים לעבירות פליליות ועל מנת לעודד אנשים לבצע עסקאות בערוצים פיננסיים שניתן לעקוב אחריהם, כמו העברות בנקאיות או תשלומים דיגיטליים. 

למרות שאנשים רבים מאמינים שחוק המזומן עבר ובתוקף, נכון להיום, אין מגבלה חוקית המגבילה את כמות המזומנים שאדם יכול לשאת או לאחסן בבית. התקיימו דיונים בנושא ועלתה הצעת חוק להגבלת כמות המזומנים אך החוק טרם עבר, מה שאומר, שעל פי חוק אתם רשאים להחזיק כל סכום של מזומן בבית. עם זאת העובדה שאין על כך הגבלה אינה אומרת שזה מומלץ. אחסון סכומים גדולים של כסף בבית עלולה להוות סיכון משמעותי מבחינות שונות.

הסיכונים בשמירה על מזומנים בבית

למרות שהחזקת כסף מזומן בבית עשויה להיראות נוחה, היא טומנת בחובה סיכונים רבים שלא כדאי להתעלם מהם.

סכנת גניבה

אחד הסיכונים המובהקים של אחזקת כסף מזומן בבית הוא גניבה. פורצים עלולים להיכנס אליכם הביתה, גם אם יש לכם מערכות אבטחה במקום, שכן כמות גדולה של מזומנים בבית יכולה להפוך אותו למטרה אטרקטיבית לפורצים. 

אובדן

כאשר אתם מאחסנים כסף מזומן בבית קחו בחשבון שהוא נתון לסיכונים נוספים, ללא קשר לאירועים פליליים כמו למשל אובדן או אפילו נזק כתוצאה משריפות, שיטפונות או אסונות טבע אחרים. כאמור, לא ניתן להחליף כסף מזומן שאבד או ניזוק.

השלכות משפטיות

למרות שכרגע לא מדובר בעבירה על החוק, סכומים גבוהים של כסף מזומן יכולים למשוך את רשויות המס ואכיפת החוק אליכם. כתוצאה מכך, אתם עשויים למצוא את עצמכם בחקירות ממושכות, ולהתמודד עם בעיות משפטיות כאלו ואחרות. 

 

 

למה כדאי להשתמש במתחם כספות פרטי?

בהתחשב בכל הסיכונים האפשריים, במקום לאחסן כמות גדולה של מזומנים בבית, חלופה טובה יותר תהיה מתחם כספות פרטי. מתחם כספות פרטי, כמו של חברת בריקסטון, מספק אין ספור תכונות אבטחה אשר עולות בהרבה על מאפייני האבטחה שיהיו זמינים עבורכם בביתכם הפרטי. 

  • אמצעי אבטחה משופרים – מתחמי הכספות של בריקסטון מצוידים במערכות אבטחה חדישות, כולל אבטחה 24/7, בקרות גישה ביומטריות ומערכות אזעקה מתקדמות. רמת אבטחה זו מפחיתה משמעותית את הסיכון לגניבה וגישה לא מורשית.
  • הגנה מפני סיכונים סביבתיים – מלבד הגנה מפני גניבה, מתחם כספות פרטי מציע הגנה מפני סיכונים סביבתיים כמו למשל שריפות או שיטפונות. המתקנים של בריקסטון מתוכננים לגלות רמת עמידות גבוהה כדי לשמור על הפריטים המאוחסנים בטוחים ושלמים.
  • נוחות ונגישות – מתחם כספות פרטי מספק גישה נוחה ובטוחה לחפצים המאוחסנים. במתחם הכספות של בריקסטון שעות הפתיחה גמישות, מה שמאפשר ללקוחות לקבל גישה לחפצי הערך שלהם בעת הצורך מבלי להתפשר על רמת האבטחה.
  • פרטיות וסודיות – שימוש במתחם כספות פרטי מציע לכם גם את היתרון של פרטיות. העסקאות שאתם מבצעים ופרטי האחסון נשמרים בסודיות, והגישה אל הכספת דיסקרטית, מה שמפחית את הסיכון לתשומת לב לא רצויה.

הבחירה החכמה לאחסון מזומנים

אומנם אחזקת כסף מזומן בבית הנה חוקית, שכן כרגע אין חוק שמגביל את הנושא, אבל החלטה כזו כרוכה בלא מעט סיכונים, אשר עולים על היתרונות שבדבר. סיכונים אלו ואחרים מחייבים גם לשקול אופציות בטוחות יותר לאחסון מזומן. מתחם הכספות הפרטי של בריקסטון מציע לכם פתרון מאובטח, אמין ונוח, כמו גם רמה גבוהה של שקט נפשי, בידיעה שהנכסים החשובים שלכם מוגנים על ידי תקני האבטחה הגבוהים ביותר שקיימים.

שיתוף:
prev next