preloader

חדרי הכספות של בריקסטון – אבטחת חפצי ערך ומסמכים במתחם פרטי ומאובטח.

 עו"ד דביר אינדיג, מנכ"ל בריקסטון: "עם אחוזי פריצות לבתים כה גבוהים (כ-5% ממשקי הבית כל שנה) זה רק עניין של זמן עד שיפרצו לכם לבית ויעקרו את הכספת. כן, יעקרו, זה מה שפורצים עושים כיום, הם לא מנסים לפרוץ את הכספת אלא עוקרים. רק מתחם כספות שמור 24/7 הוא הפיתרון האמיתי והנכון לשמירת דברי ערך".

במאה ה-21 הולכת ורווחת התפיסה המודעת לחשיבותם של שמירת דברי ערך בביטחון ובפרטיות מקסימאלית. כיום, אנשים יותר ויותר מודעים לעובדה כי פרטיותם כמעט ואינה קיימת: כל צעד, תכתובת מייל, סמס או טרנסקציה פיננסית מתועדים ונשמרים במסדי נתונים וברחבי הרשת.
בארץ, עד להקמתה של חברת בריקסטון, שירות הכספות סופק על ידי בנקים בלבד. עקב תקנות רגולטוריות שונות והתפתחות הדרישות הטכנולוגיות הנדרשות במתחמי כספות בהתאם לתקינה המודרנית, החליטו הבנקים במהלך השנים האחרונות לנוון שירות זה והחלו בסגירת חדרי כספות קיימים, עד לצמצום כמעט מוחלט של שירות זה.

חדר כספות
חדר כספות

"הבנקים כשלו במתן מענה הולם לדרישות האבטחה הגוברות במשך השנים, הן מבחינת רמת מיגון הפלדה המתחייבת בכספות והן באמצעי המיגון האלקטרונים הנדרשים בתקופתנו, על מנת לעמוד אל מול ההתפתחות הטכנולוגית ושלל האיומים הקיימים כיום."

בנוסף, רמת השירות ושעות הפתיחה החלקיות שהעניקו הבנקים ללקוחותיהם השבויים, הייתה ועודנה ברמה לא מספקת, בלשון המעטה", מסביר עו"ד דביר אינדיג, מייסד ומנכ"ל בריקסטון.

"לצד זאת, העלייה ברמת החיים הביאה את כמות האנשים שמבקשים לאבטח את חפצי הערך שלהם, מסיבות כספיות או רגשיות, להתעצם ולגדול", הוא מציין ומוסיף: "הפתרון שרבים בחרו בו – שמירה על חפצי הערך בכספת ביתית – הינו מסוכן ביותר. ראשית, מכיוון שעצם קיומה של כספת בבית, מהווה מטרת איכות לגנבים ופורצים. במקרי פריצה רבים נתגלה שיתוף פעולה בין גורמים עבריינים לנותני שירותים שונים, שנחשפו להימצאותה של כספת בבית והעבירו מידע מקדים על קיומה. כך שבית שמלכתחילה לא היה נתקל במקרי פריצה, הפך מועד לפורענות בעקבות התקנת הכספת הביתית.

"שנית, כספת ביתית לרוב אינה מספקת כל אתגר לפורצים. במקרים בהם הגנבים נתקלים בכספת קשה לפריצה, הם לרוב יעקרו את הכספת ממקומה, ויפרצו אליה ללא כל חשש במקום מסתור. לאור כל האמור, הפתרון הטוב ביותר לאבטחת חפצי ערך, הינו במתחם פרטי לתאי כספות מאובטחים".

לדברי אינדיג, "בריקסטון, המתמחה במתן שירותי אבטחה למוצרים ולמסמכים יקרי ערך, הוקמה בליווי מלא של יועצי ביטחון מבריטניה, שלהם ניסיון רב שנים בתחום האבטחה, תפעול והקמת חדרי כספות בארץ ובעולם, ביטוח ומתן שירותים. לרשות כל לקוח עומדת תיבת אכסון הנפתחת אך ורק ללקוח, ולו בלבד, ורק לאחר זיהויו הביומטרי באמצעות טביעת יד ופנים ומפתח ייחודי הנמצא רק בידי הלקוח".

אינדיג מדגיש: "כל לקוחותיה של בריקסטון נהנים מדיסקרטיות מוחלטת בנוגע לפעילותם במתחם בריקסטון. בכפוף לכל דין, בריקסטון לעולם לא תספק מידע על לקוחותיה, פעילותם ו/או תכולת הכספת שברשותם, או על עצם קיומם כלקוחות בריקסטון".

מנכ"ל החברה מציין כי בריקסטון חרטה על דגלה שלושה עקרונות מנחים: אמינות, ביטחון ודיסקרטיות. "על בסיס עקרונות אלו החברה הקימה את מתחם הכספות, מהמתקדמים בעולם, במרכז תל אביב, בבית רובינשטיין".

שירות הכספות של בריקסטון משווק, בין היתר, באמצעות סוכני ביטוח דרך מרקטפרו עדיף. עבור השירות מקבלים הסוכנים עמלה וגם מעניקים ללקוחותיהם מוצר מניעה שמגן על נכסיהם השונים.

שיתוף:
next